ART D – Grafický ateliér Černý s. r. o.
Kokosový tuk Cristal

Kokosový tuk Cristal

Obtížnost: ******
Cena: 199,-Kč vč. DPH
Výrobce:Phoenix
Kód:1250
Materiál:
Země původu:
Rozměry:450g
Záruka:
Dostupnost:20

Popis produktu

Kokosový tuk Cristal

Panenský kokosový olej, za studena lisovaný, má univerzální – multifunkční využití. Používá se totiž nejen ve zdravé kuchyni na vaření, pečení a smažení, ale i v péči o tělo a vlasy. Navíc se kokosový olej úspěšně využívá i v redukční dietě.

Pro vysoký obsah zdraví prospěšných mastných kyselin je lehce stravitelný a čím dál více se uplatňuje při redukčních dietách, kdy několik lžiček dokáže organizmus zasytit i na několik hodin, zabraňuje tedy nárazovému přejídání, které způsobuje známý jo-jo efekt. Může se používat i jako náhrada másla, což nejvíce ocení lidé s alergií na mléko.

Typickou vlastností je jeho tuhá konzistence, která se kolem 24° mění na tekutou. Kokosový olej je tepelně stabilní, takže se nepřepaluje. Jeho složení je úplně jiné než u ostatních rostlinných olejů – je podobné spíše sádlu, proto má panenský kokosový olej i podobné skupenství – při pokojové teplotě je v pevném, ale měkkém stavu, po zahřátí teče.

Účinky na zdraví

Kokosový olej má nesporné účinky na zdraví podpořené vědeckými výzkumy. Musí být ovšem nejvyšší kvality. Kokosový olej obsahuje kyselinu laurovou, kterou si tělo přeměňuje na monolaurin, který se v těle vypořádá s viry a bakteriemi, působí tak proti oparům, chřipce, cytomegaloviru a dokonce i HIV, pomáhá vypořádat se s bakteriemi listeria a helicobacter pylori. Kromě toho kokosový olej snižuje špatný cholesterol a je silnou prevencí aterosklerózy. Mastné kyseliny obsažené v oleji napomáhají ničit kvasinky, plísně i viry tím, že naruší jejich membrány a ony jsou pak zneškodněny bílými krvinkami. Olej vtíraný do pokožky působí proti infekcím kůže, lupence, ekzémům, striím a lépe se hojí rány. Kokosový olej tak pomáhá pacientům s různými infekcemi, kandidou, virem herpes a spoustou dalších.

Pro kojící matky

Panenský kokosový olej je složen z kyselin, které jsou známé jako přírodní antibiotika. Obsahuje téměř 50 % mastné kyseliny laurové, která se vyskytuje např. i v mateřském mléce, kde slouží jako stravitelná složka a zároveň má za úkol chránit imunitní systém dítěte proti virům a infekcím. Kyselina laurová má totiž přirozené antivirové účinky. Kojící matky by měly přidávat 1 – 2 lžičky kokosového oleje do jídla, aby zlepšily kvalitu mateřského mléka.

Pomoc diabetikům

Kokosový olej se v našem těle během trávení rozkládá na glukózu neboli hroznový cukr, který postupně dodává našemu tělu energii a přitom se v něm neusazuje (je to způsobeno delším procesem trávení kokosového oleje). Z tohoto důvodu se panenský kokosový olej doporučuje diabetikům a lidem, kteří mají problémy s hladinou cukru v krvi. Konzumace kokosového oleje stabilizuje hladinu cukru v krvi a snižuje zátěž nadledvinek.

Kokosový olej v kosmetice

Díky svému složení zvláčňuje a chrání pokožku, proto je to dokonalý pleťový a tělový olej. Složení kokosového tuku je velice blízké tukům v naší pokožce, proto je tak dobře vstřebatelný a pro pokožku snadno využitelný. Je ideální i pro suchou a citlivou pokožku. V zimě dokáže ochránit pleť a rty před mrazem a v létě naopak pečuje o kůži po opalování. Má také zvláštní schopnost regenerovat pokožku při spálení. Pro výše uvedené vlastnosti patří mezi nejlepší masážní přípravky vůbec. Posiluje vlastní biosystém pokožky, má pozitivní vliv na její vzhled, funkci a výrazně zvyšuje její obranyschopnost, která je pro celé naše tělo velice důležitá. Kokosový olej je ale také vhodný na ošetření nehtových lůžek, na suchou kůži na loktech, kolenou a patách. Má vysoký obsah antioxidantů, které v podobě vitamínů A, C a E zabraňují stárnutí pokožky. Je beze zbytku absorbován hluboko do pokožky, přímo do buněčné struktury pojících tkání a je vysoce efektivní při hojení a odstraňování vad kůže, jako jsou jaterní skvrny, vrásky nebo jizvy. Kokosový olej je velmi jemný, proto je vhodný pro citlivou dětskou pokožku a úspěšně se používá i po holení.

Péče o vlasy

Kokosový olej je jediným olejem, který mimořádně snižuje ztrátu proteinů jak u nepoškozených, tak poškozených vlasů. Využívá se proto na vlasové zábaly před umytím vlasů, ale malé množství se vtírá do vlasů i po jejich umytí – vyživuje totiž roztřepené konečky a usnadní rozčesávání. Výzkumy jasně ukazují, jak silný vliv má kokosový olej na vlasy v porovnání se slunečnicovým a minerálním olejem. Oba oleje totiž nepomáhají snižovat ztrátu proteinů z vlasů. Kokosový olej tím, že je triglycerid kyseliny laurové, má vysokou afinitu k proteinům vlasů, a pro svou nízkou molekulovou hmotnost a rovné lineární řetězce je schopen penetrovat do vlasových kořínků.

Přehled účinků bio kokosového oleje:

 • je účinný při redukční dietě
 • snižuje špatný cholesterol
 • důležitý pro diabetiky – stabilizuje hladinu cukru v krvi
 • zabraňuje stárnutí pokožky
 • má antivirové a antibakteriální vlastnosti
 • hydratuje a zabraňuje vysychání pokožky
 • regeneruje pokožku po opalování i při spálení
 • zklidňuje citlivou a alergickou pleť
 • působí na ekzémy, lupénku, hojí rány, strie
 • ochraňuje pleť a rty před mrazem
 • je vhodný na citlivou dětskou pleť
 • je vhodný jako balzám po holení i depilaci
 • má příznivý vliv při kvasinkovém onemocnění
 • u kojících matek zvyšuje tvorbu mléka
 • formou zábalů zlepšuje kvalitu vlasů a dodává jim lesk
 • zvyšuje výkonnost u vytrvalců a silových sportů
 • jeden z nejlepších masážních prostředků

A na závěr jednoduchý a účinný recept:

Jedna lžička kokosového oleje ráno nalačno, může se zapít vodou. Velmi brzy pocítíte úžasné účinky oleje na vaše zažívání a celkový stav organizmu.

Komentáře

Související produkty
Bio zelený ječmen 200g

Bio zelený ječmen 200g

Cena: 349,-Kč vč. DPH
Obtížnost: ******
  Více

Mladý ječmen pochází z Velké Británie, je v bio kvalitě a je certifiko...

Brainstring

Brainstring

Cena: 255,-Kč vč. DPH
Obtížnost: ******
  Více

V poslední době velmi populární hlavolam. Vaším úkolem je přesouvat barevné knoflíky po celé kry...

Včelí pyl 200g

Včelí pyl 200g

Cena: 399,-Kč vč. DPH
Obtížnost: ******
  Více

Studie naznačují, že má včelí pyl bohatě složení vitamínů a minerálů. O včelím pylu se tvrd...

Tento eshop provozuje společnost Art D - Grafický ateliér Černý s. r. o.
grafické studio, digitální tisk a velkoplošný tisk, dárky, fotokniha.